Lunde Taekwon-Do klubb

Stiftet 02022020

Lunde Taekwon-Do klubb ble stiftet 02.02.2020 i et stiftelsesmøte initiert av klubbens grunnlegger Frode Sveinungsen, som på det tidspunktet hadde trent taekwon-do i 7 år, og hadde erfaring som instruktør i Skien Taekwon-Do klubb for både barn, ungdom og voksne. 

Første trening

Første kick-off trening ble gjennomført på skuddårsdatoen 29. februar 2020, og ca 30 barn og voksne møtte opp. Det ble en kjempesuksess fra første dag, og til tross for en umiddelbar hindring gjennom COVID pandemien, har klubben overlevd og er idag ca 50 sprudlende medlemmer som digger taekwon-do.
 

Første gradering!

16. Juni 2020 hadde klubben sin første gradering med eksaminator Master Hallgeir Betele.
14 av klubbens medlemmer følte seg klare til å prøve seg på sin første beltetest, og alle bestod!